Kulna Külaseltsi talgud – Tammermaa varjualune

posted Apr 28, 2013, 1:29 AM by Märt Mathisen   [ updated Apr 28, 2013, 1:34 AM ]

Kulna Külaseltsil on hea uudis: Lääne-Harju Koostöökogu on otsustanud kiita heaks meie esitatud projekti ja võimaldada meile Leader-prograami elukeskkonna arendamise meetme raames rahastust, mille abil saame oma külla ehitada väikese varjualuse, mis tulevikus oleks nii abiks keset küla toimuvate ürituste korraldamisel kui ka igapäevaseks tuule- ja vihmavarjuks bussi ootavatele külaelanikele.

Programmi raames saame toetust summas 2 920 €, mille eest saame osta kõik vajalikud materjalid (need on juba tellitud ja osalt valmiski). Külaelanike poolse omafinantseeringuna on meil kõigil aga võimalus panustada talgukorras töötegemisse.

Seega kutsun kõiki 4.5.2013 kell 10:00 Tammermaa tee ja Kadaka tee risti talgutele, mille käigus püstitame varjualuse (ettevalmistatud materjalidest). Lisaks suurele tahtmisele on kindlasti abiks mõõdulindid, akutrellid, paar kõvemat SDS trelli, haamrid jmt (eks vajadusel täpsustame veel kohapeal).

Igaühe panus saab olema teretulnud ja hinnatud, aga lisaks sellele oleks maru hea saada ka eelnevalt veidi aimu, millise rahvahulgaga saame arvestada ja seetõttu palun anda ka põgusat tagasisidet oma osalemise või mitteosalemise kohta aadressile mart@mathisen.ee.

Pakendikottide kogumine Kulna külas

posted Jan 13, 2013, 5:40 AM by Märt Mathisen   [ updated Jan 13, 2013, 5:46 AM ]
Lisasin külaseltsi kalendrisse pakendikottide kogumise päevad.

Kes veel prügi ei sorteeri, sel on küll tagumine aeg sellega algust teha ja teha seeläbi teene nii keskkonnale kui ka iseendale. Telli endale pakendikoti teenus siit.

Küsitlus elektrienergia ühisostu korraldamiseks Kulna külas

posted Nov 27, 2012, 11:23 PM by Märt Mathisen


Ettevaatust: vargad on aktiveerunud

posted Oct 8, 2012, 10:36 AM by Märt Mathisen   [ updated Oct 8, 2012, 10:43 AM ]


Nii Tammermaalt kui ka Loode-Keilast on viimaste nädalate jooksul tulnud mitmeid teateid varastest, kes tungivad sisse nii kuuridesse kui ka eluruumidesse. Seega tasub olla ettevaatlik ja tähelepanelik, lukustada uksi ja valvestada pindasid, hoida silmad lahti ja teavitada kahtlastest tegelastest ka kaaskodanikke.

Teeremont

posted Oct 8, 2012, 10:31 AM by Märt Mathisen   [ updated Oct 8, 2012, 10:44 AM ]

Kuna Raja tees võis täheldada pragusid ja auke, mis esialgu küll veel väiksed, kuid loomult kurjad ja ilmselt paari aasta pärast ka suured, siis otsustasid külamehed asfaldiaugud täis toppida. Professionaalsete materjalide ja ebaprofessionaalsete töövõtete abil said augud täis ja loodetavalt peab tee nüüd sellevõrra kauem vastu ilma suurte löökaukudeta.

PS: asfaldi täitematerjali jäi veidi ülegi, nii et kus veel augud täitmist vajavad, sealt tulgu aktiivsed inimesed ja nõudku omalegi materjali.

Google Street View on ka Tammermaa üles pildistanud

posted May 18, 2012, 4:55 AM by Märt Mathisen

Jah, küllap on kõik uudistest kuulnud, et kõik Eesti suuremad linnad ja lisaks ka mõned väiksemad kohad üles pildistanud Google on nüüd ka Eesti andmed teinud kättesaadavaks.
Oleks nad seda tiba varem teinud, poleks meil olnud vaja isegi oma küla probleemseid kinnistuid eraldi pildistama minna, vaid oleks saanud juba koduarvutist pildi ette, kuna ka Tammermaa küla on nüüdsest Google'i kaartidel lisaks juba väga vanadele aerofotodele nähtav. Inimsilma kõrguselt ja oluliselt värskemate piltide abil.
Alusta Tammermaa virtuaaltuuri nt siit.

Projekt | Heakorra- ja haljastustööd | 2012

posted May 9, 2012, 11:03 AM by Märt Mathisen   [ updated Jun 20, 2012, 8:58 AM ]

Innustatuna mullusest edukast projektist, mille toel saime ühiselt korda lõviosa Kadaka tee ja kergliiklustee vahelisest haljasribast, esitasime uue taotluse heakorratöödele rahastuse saamiseks. Põhifookuses on seekord küla peamise sissesõidu lähedus (see pool, kus on võimalik toimetada) ja lisaks tänavaääred Kadaka tee ja Raja tee ääres, mis seni tegemata (vt ka kaarti).

Projektijuht on jälle Silver, projekti pani Annika toel kokku Regina. Uut infot peaks saama ca kuu pärast. Dokumendid on siin.

Plaan oli esitada ka teine projekt varjualuse ehitusele rahastuse saamiseks, kuid see ei mahtunud praeguste meetmete tingimustesse. Varjualuse projektiga proovime uuesti KOPi projektina augustis.

Paraku selle projektiga meil edu ei olnud.. Kuna sissesõidu ääres on tegu küll ühiskasutuses, kuid eraomanduses olevate kinnistutega, siis sellisel kujul me nende kinnistute korrastamiseks rahastastust ei saa.

1-7 of 7